Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

badem yağının faydaları
Paylaş
 

Badem yağının kirpiklere etkisi

Güzellik adına kullanılan doğal ürünlerden biri de hiç kuşkusuz badem yağıdır. Badem yağının kaş ve kirpiklere faydaları saymakla bitmez diyebiliriz, bu nedenle badem yağı birçok kozmetik ürünlerin içeriğinde ve de kozmetik reyonlarında kolayca bulunabilmektedir. Bizlerde bu makalemizde kirpik için tatlı badem yağının faydalarından söz edeceğiz.

İçeriğinde çok fazla K, A,D,E vitaminleri, magnezyum, kalsiyum ve daha birçok mineral ve protein bulunduran badem yağı kaşlara, saçlara ve de kirpik diplerine sürüldüğünde kıl köklerini besleyerek daha sağlıklı olmasını ve daha sağlıklı büyümelerini sağlar.

Kirpik köklerine badem yağı sürüldüğünde, kirpik kök derisi yumuşayarak kıl köklerinin vitamin ve oksijeni daha kolay almasını sağlar ve aynı zamanda kirpikleriniz çok daha az dökülecektir.

Badem yağının bütün bu özelliklerinin yanı sıra rahatlatıcı bir özelliği daha olduğu için terapi amaçlı profosyonel masajlarda masaj yağı olarak kullanılmaktadır.

Badem yağının olumsuz durumları

Kirpiklere faydası olduğu gibi yine badem yağının saça faydaları da oldukça fazladır diyebiliriz. Badem yağı kirpikleri kaç günde uzatır diye merak ediyorsanız eğer düzenli bir şekilde her gün gece yatmadan önce badem yağı ile kirpik diplerinize ve kaşlarınıza yağ ile bakım yaparsanız, en fazla bir buçuk ay içinde farkı göreceksinizdir.  Badem yağı kirpik döker mi gibi aklınıza herhangi bir düşünce gelmesin çünkü kullandıkça sizde faydalarını göreceksiniz. Bu konuda ayrıca bir bilgi de paylaşmak isteriz ki; badem yağı, kayısı çekirdeği yağı vs. hangi bitkisel yağı alıyorsanız alın mutlaka son kullanma tarihlerine ve de soğuk pres yağlar olduğuna dikkat edin lütfen.

Badem yağı göze zarar verir mi bu gibi yağları kullanırken elbette ki her türlü alerjik reaksiyona karşı tedbirli olmalı ve gözle temas etmesinden sakınmalıyız. Eğer hassas bir cildiniz var ise cildinizin bir küçük kısmında deneyip, herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadığınızda ise gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Badem yağı kirpiklere nasıl uygulanmalı

  • Badem yağı kullanırken kirpiklerimiz de makyaj olmadığından temiz olduğundan emin olalım. Daha sonra iki damla kadar badem yağını kulak çöpü yardımı ile kirpik diplerine sürerek yedirelim. Yağı uyguladıktan sonra herhangi bir durulama işlemine gerek yok sabah kalktığınızda yıkayabilirsiniz. Ayrıca bu yağı kullanırken lens kullanıyorsanız ve fındık alerjiniz var ise kullanmak için mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!