Ceviz Yağının Cilde Ve Sağlığa Faydaları

Paylaş
 

Hepimizin de bildiği üzere cevizin kendisinin de, yağının da cilde ve sağlığa olan faydaları oldukça fazladır çünkü ceviz omega açısından çok zengin olan bir besindir. Mutlaka düzenli olarak günlük yaklaşık bir avuç kadar ceviz tüketmemiz sağlığımız açından çok önemlidir. Ceviz yağının içinde omega üç yağ asiti, e vitamini, demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve B1, B2, B3 vitaminleri vardır. Bitkisel yağları alırken özellikle, soğuk preslenmiş olmasına ve son kullanma tarihine dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Ceviz Yağının Faydaları

Ceviz hormon seviyenizi düzenlemektedir. Bilindiği gibi cevizin içinde selenyum, demir, kalsiyum, çinko, magnezyum ve fosfor bulunduğu için hem hormonlarımızı düzenler hem de vücut sağlığımızı korur.

Ceviz yağının mantar hastalığındaki etkisi
Ceviz yağı mantar hastalığında da çok etkili bir yağdır. Eğer bu tür bir hastalığınız var ise; ezilmiş soğanı ve ceviz yağını karıştırıp, sıkıntılarınızın olduğu bölgelere masaj yaparak uygularsanız, hastalığınızın çok daha iyiye gittiğini siz de hissedersiniz.

Ceviz yağı kalp hastalığının da önleyicisidir
Cevizdeki alfa linolenik kalbi koruduğu için, mutlaka kalp hastalarının kullanması önemle tavsiye edilmektedir. Alfa linolenik cevizde bol miktarda bulunduğu için, hem toksinlerin yok ettiği, hem de  beyin fonksiyonlarına iyi geldiği bilinmektedir ve bu yüzden günlük tüketmekte fayda var.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kırışıklıklara meydan okuyan ceviz yağı
Bilindiği gibi yaş ilerledikçe ileri yaş belirtisi olan ciltteki kırışıklıklarda yaşla birlikte ilerlemektedir. Bu nedenle ceviz içinde ki yağlar bu kırışıklıkları önleyerek cildinizin genç kalmasını sağlar. ceviz yağını dilerseniz salatalarınıza katarak iç sağlığınızı da koruyabilirsiniz, ayrıca cildiniz için hafta da iki ya da üç gün bir pamuk yardımıyla masaj yaparak  uygulayabilirsiniz.

Hiper tansiyon, kalp ve kan dolaşımı için ceviz
Ceviz aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırmaktadır, bu yüzden kalp ve hipertansiyon hastaları için çok etkili bir besindir.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!