Çil Tedavisi – Doğal Çil Maskeleri

çil maskesi
Paylaş
 

Çil Tedavisi

Cildinizde oluşan çil sorunları için illaki ağır ışınlar altında tedaviler görmenize hiç gerek yok. Çil tedavisi için evinizde hazırlayıp cildinize kolaylıkla uygulayıp, tedavi etmeniz mümkün. Sizlerle paylaşacağımız çil maskelerini düzenli olarak uygularsanız eğer, ciltteki çillerin zamanla azalıp yok olacağına şahit olacaksınız. Şimdi sizlerle annembirmelek.com olarak doğal çil tedavisi yöntemleri hakkında yapılışı kolay, birkaç tarif sunacağız.

Çil tedavisi için limon ve gül suyu kürü

  • Doğal gül suyu (bir tatlı kaşığı)
  • Limon suyu (bir tatlı kaşığı)

Öncelikle miktarlarını belirttiğimiz kadar gül suyu ve limon suyunu bir birine katarak güzelce karıştıralım. Daha sonra hazırladığımız bu karışımdan alarak, bir pamuk yardımıyla cildimize uygulayalım. Limon suyu ve gül suyunun cilt açıcı özelliği bilinmektedir. Her akşam yenisini hazırlayacağınız bu çil tedavisi toniğini, yatmadan önce cildinize uygulamanız gerekmektedir. Uygulama süresi düzenli olarak on gün boyunca her akşamdır.

 

Salatalıkla çil tedavisi

  • Herhangi bir nemlendirici krem (bir çorba kaşığı)
  • Vodka(bir su bardağı)
  • Salatalık (bir adet)

Öncelikle salatalığı soymadan rendemizin ince kısmından rendeleyip, bir su bardağı vodkanın içerisine karıştıralım. Daha sonra bu karışımımızı cam bir kavanozun içine koyup, on gün süreyle hiç ışık almayan yerde saklayalım. On günün sonunda bu karışımın içine nemlendiricimizi ilave ederek güzelce karıştıralım ve sonrasında cildimize uygulayıp yklaşık olarak elli dakika kadar bekleyelim. Size verilen süre dolduktan sonra cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

 

Çil tedavisi için domates ve süt maskesi

  • Süt (iki yemek kaşığı)
  • Domates (bir adet)

İlk olarak domatesimizi güzelce ince ince olacak şekilde dilimleyip, çillerimizin olduğu bölgeye yapıştıralım. Domatesler yüzümüzde iken on beş dakika kadar bekletelim. On beş dakikalık süremiz dolduktan sonra cildimizi süt ile güzelce silelim. Sütle cildimizi temizleyip bir on dakikada bu şekilde bekleyip, on dakika sonra cildimizi ılık su ile durulayıp nemlendirelim. Bu maskeyi haftada bir uygulamamız yeterli olacaktır.

 

Maydanoz ile çil tedavisi

  • Maydanoz (bir adet)

Öncelikle maydanozun bütün yapraklarını temizleyelim. Çöplerinden ayırdığımız maydanozları yıkayıp blenderdan geçirelim. Blenderda iyice inceltmiş olduğumuz maydanozu göz çevremize gelmeyecek şekilde tüm cildimize uygulayalım ve yirmi dakika bekleyelim. Yirmi dakikalık süremiz bittikten sonra cildimizi ılık su ile temizleyip nemlendirelim. Oldukça etkili bir maske, düzenli kullanıldığında zaman içinde çillerinizin yok olduğunu göreceksiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!