Dukan Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

DUKAN DİYETİ

 

Bilindiği gibi son günlerde ünlüler tarafından da uygulanan en revaçta olan diyetlerden bir tanesi de dukan diyeti. Bu diyeti uygularken aç kalmadan kolayca aşırı kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.

 

İlk başladığınızda sizleri biraz zorlayabilir fakat dişinizi sıktığınızda olumlu sonuçları gördüğünüzde mutlu olacaksınız.


Dukan diyetinde sabah kahvaltısı nasıl olmalı?

Dukan diyeti yaparken sabah kahvaltısına fazlasıyla özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca sabah uyanır uyanmaz ilk işiniz çok ılık bir suya bir kaç damla limon sıkıp içmeniz olacak.
Özellikle ara öğünler de meyveyi akşam saatlerinde değilde, öğle saatlerine doğru tercih ederseniz metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz ve hafif bir ara öğün geçirmiş ve gün ortasında da yaşanacak şeker krizini de önceden önlemiş olursunuz.


Dukan diyetinde öğle yemeği nasıl olmalı?

Dukan diyetini uygularken öğle yemeğinde yumurta, bir adet küçük olmak kaydıyla patates,  domates ve marul salatası hazırlayıp bol limonla tüketebilirsiniz. Bunları tüketirken oldukça yavaş ve bol çiğneyerek tüketmelisiniz. Yanında ise light yoğurt tüketebilirsiniz.


Dukan diyetinde akşam yemeği nasıl olmalı?

Dukan diyeti yaparken akşam yemeğinde mesela öğlen yediğiniz salatanın yarısını öğlen tüketip, yarısını ise akşama bırakabilirsiniz.
Yaklaşık 200 gram kadar kesinlikle yağsız et ya da bunun yerine light yoğurt tüketebilirsiniz.
Ayrıca dukan diyetini uygularken çok önemli bir kural var. Şekerli ve asitli ürünleri kesinlikle tüketmemelisiniz.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!