Erkekler Ne İster?

Paylaş
 

Yıllardır kadınların çözmek isteyip de, bir türlü çözemediği bir konu “erkekler ne ister” aslında çoğu erkeğin bile tam olarak ne istediğini çözemediği konu da diyebiliriz.

90 60 90 bir vücut mu? Çok akıllı bir kadın mı? Ya da müteşebbis bir öz mü? Erkekler daha çok annelerini andıran kadınları mı ya da anneleriyle hiçbir alakası olmayan kadınları mı arzular? Boyu 1.60 ya da 1.75 civarında bir bayan mı? Balık etli ya da çıtı pıtı minyon vs vs bir eş mi arıyorlar?

Tıpkı annem

Erkekler en çok bu konuda gelgitler yaşıyor. Bunun nedeni ise bazen annelerinden gördükleri ilginin aynısını beklemeleri, bazen de tıpkı annesi gibi davranışları olan ve annesi gibi konuşan kadınları istememeleridir.

Erkekler her anlamda ruh eşinin dayanağını beklerler. Herhangi bir tasaları olduğunda bunu eşleriyle paylaşıp, onların desteğini ve annelerinde ki o sıcaklığı beklerler fakat onları yargıladığınızda ise “üff tıpkı annem” diye size karşı çıkarak, kendilerini kurtarmaya çalışırlar.

Yani burada kadınlara gerçekten çok fazla iş düşüyor. Hem anne şefkati ve o sıcaklığı verebilme, hem de kendi fikirlerinizle erkeğinizi güvende tutabilme.

Erkekler saf kadın ister

Erkekler kendinden daha akıllı kadın sevmezler, saf olmalı… Bunu yıllardır hep duyarız ama öyle değildir. Bu söylentinin olur şekli, saf numarası yapan kadındır. Yani bu konuyu hangi erkeğe sorarsanız sorun, sayacakları en belirgin özelliklerin en başında, zeki kadın arzu ettikleri gelecektir.

Yardımını istiyorum

Erkekler kadınların hep onlara ihtiyaçlarının olduğunu düşünürler ve onlara göre bu bir nevi olması gereken bir muhtaçlıktır. Erkeklerin hiç reddetmeyeceği istek, yardıma ihtiyacı olan kadınlar ve onlara yardımcı olabilmek çünkü kadınlar erkeklerden yardım istediklerinde, erkekler kendi güçlerini kanıtlamış ve böylelikle erkek olmanın haklı gururunu yaşamış olacaktır.

Bu yüzden kadınlar erkeklerden gönül rahatlığıyla destek isteyebilirler, bu erkeği onurlandıracaktır. Tam tersi yardım almayıp, kendi işinizi kendiniz hallettiğinizde ise bundan rahatsızlık duyacaklardır. Erkeklerden yardım almak her zaman çok daha iyidir ve bu kesinlikle aciz olduğunuz anlamına gelmez.

Not: Hiçbir erkeğe, aşağıda ki cümleleri kurmayınız.

“Seninle paylaşmam gereken bir şey var, mutlaka yüz yüze konuşmamız lazım!”

Telefonda bahsetmediğinize göre ve yüz yüze konuşmak istediğinize göre, mutlaka hoşlanmayacağı bir şeyden bahsedeceksiniz açık ve net! Belki ilişkiniz için bir sorun çıkaracaksınız, belki de ondan yapması gereken çok zor bir işi vereceksiniz.

Böyle bir önerinin karşısında “hayatım ne oldu anlatsana” gibi bir karşılık vermesini ummayın ve ayrıca, partneriniz bu görüşmeyi ertelemek için çok çaba sarf edecektir bilginize.

Bende bir değişiklik var mı?

Partnerinize bakmak ve partnerinizi görmek kesinlikle bir değildir. Kendiniz de yaptığınız ufak tefek değişiklikleri, her erkek fark edecek diye bir kural yok.

Örneğin siyah saçlarınızı kızıla boyadıysanız, tabi ki de bu fark edilemeyecek bir değişiklik değildir ama yine de fark edilmediğinde kesinlikle karşı tarafı suçlayıp, aşağılamayın.

“üfff aynı eski sevgilim gibisin”

Partnerinizle başlamış olduğunuz ilişki içerisinde, kesinlikle eski sevgilinizden konu açmayınız. Geçmişi tamamiyle sonlandırmalısınız. Hiçbir erkek, kendinden daha önceki erkeklerle karşılaştırılmayı sevmez.

“neler hissediyorsun?”

Kadınlar çok zeki varlıklardır. Bu yüzden erkeklerin aklından geçenleri öğrenip, onların iç dünyasında neler yaşadığını çözebilirler fakat bir de şöyle bir şey var ki, hiçbir erkek kendini ele vermeyi sevmez.

Partnerinize bu sorularla yaklaşmayın çünkü erkeklerin en sevmediği soruların başında “ne hissediyorsun, ne düşünüyorsun..vs” sorular gelir.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Mehtap dedi ki:

    Yıllardır kadınlar ne ister merak edip duruyoruz ama asıl erkekler ne istediğini bilmiyor Adriana lima ile evlenip tesettür é sokarlar benciller

  2. caglar dedi ki:

    Tespitler cok iyi bütün bayanlarin okumasi gerek bence

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!