Gilaburu Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Paylaş
 

Gilaburu özellikle Kayseri ve yöresinde yetişen önemli bir bitkidir, görünüşü üzüme benzer fakat üzümün tanelerinden çok daha küçük ve kan kırmızısı bir renge sahiptir. Ayrıca gilaburunun bir çok hastalığa son derece etkili bir faydasının olduğu uzmanlar tarafından araştırılmış ve onaylanmıştır.

Gilaburu suyunun içindeki asitler sayesinde hem antikanserojen hem de antioksidan özelliği vardır. Gilaburu suyu sağlığa zararlı olan bir çok negatif etkiyi durdurma etkisi olduğundan dolayı bu bitkinin suyunun bir çok faydası vardır. Örneğin gilaburu başta akciğer ve prostat kanseri olmak üzere her türlü kanseri önler, kolesterolü düşürür ve cildi gererek genç kalmayı sağlar.

Gilaburu sonbaharda olgunlaşmış olup o dönem toplanır. suyu hem doğal c vitamini hem de antioksidan kaynağıdır, ve müthiş kanser önleyici bir bitkidir. Ayrıca gilaburuyu meyve olarak sıkmadan da tüketebilirsiniz, biraz ekşimsi mayhoş bi tadı vardır fakat meyve olarak hoşunuza gitmezse suyunu sıkıp çok az ılık su da toz şekerini eritip ve gilaburu suyu ile karıştırıp o şekilde de tüketebilirsiniz. Ayrıca kışın bolca tüketmek isterseniz aynı yaprak  gibi salamura yapıp dilerseniz kendisini direk yiyerek, dilerseniz suyunu içerek  tüketebilirsiniz.

Ayrıca gilaburunun en yaygın faydası böbrek taşını, kistleri, kadın hastalıklarını, idrar yolu enfeksiyonlarını, kalp rahatsızlığını, tansiyonu, hiper tansiyonu, prostat  hastalıklarını önlediği için en çok bu özelliğiyle bilinmekte ve uygulanmaktaydı. Gilaburu vücuttaki  şişkinliği, çarpıntıları,  ödemi sökücü, böbrekleri çalıştırıcı ve artık ürünlerin vücuttan atılmasına faydası olduğunun etkileri ortaya konmuştur.

Gilaburu suyunun bol sıvı tüketimi ile diyetlerinize de çok büyük etkisi var. Özellikle tansiyon hastalarının gilaburu suyu içmesini öneriyoruz. Çocuklara ve gençlere de mutlaka gilaburu suyu tüketim alışkanlığı kazandırılmalıdır. Ayrıca diğer sağlıklı insanlarda gün de en az bir bardak tüketmeliler.

Kalp rahatsızlığı ve tansiyon için gilaburu

Gilaburu sakinleştirici güzel bir doğal ilaçtır.  Gilaburu kalbinizi kuvvetlendirir, kasları gevşetir, damarları açar spazmları ise önler.

İdrar yolu enfeksiyonlarına gilaburunun etkisi

Gilaburu idrar yolu enfeksiyonlarını yok eder, İdrar yolundaki yanmaları önler ve kanalları açar.

Prostat rahatsızlığı için gilaburu

Gilaburu suyu bir önceki idrar yolu enfeksiyonunda da bahsettiğimiz gibi kanalları  genişletme özelliğine sahip olduğu için, tek seferde meshanenin boşalıp rahatlamasını  ve  sık sık tuvalete gitme ihtiyacını oldukça azaltarak tedavi eder.

Adet dönemleri ve kadın hastalıkları için gilaburu

Gilaburu adet düzensizliğini ortadan kaldırarak, kadının düzenli bir şekilde adet olmasını sağlar ve bu dönemlerini düzene sokmasında yardımcı olur. Gilaburu rahim ve yumurtalıkla ilgili olarak yaşanan hastalıkları da tedavi etmekte. Ayrıca regl dönemi olan aşırı kanamaları ve menepoz dönemindeki kanamaları en doğal, en olağan şekilde düzene sokmakta ve o dönemlerde olan sancıları da dindirmekte çok başarılı bir bitkidir. Ayrıca düşük tehlikesi yaşayanlar için de son derece faydalı olduğu için, bu riski olan kadınların tüketmesinde de fayda var.

Böbrek taşı ve böbrek hastalıkları için en doğal ve sancısız tedavi gilaburu

Malesef böbrek taşları su da kolay kolay çözünmeyen bir taş olduğu için ve halen bu rahatsızlığı tam olarak yok edecek bir ilaç bulunamadığından dolayıda lazer ile kırma yöntemiyle başa çıkılmaktadır fakat bu kesinlikle kalıcı ve sağlıklı yöntem değildir fakat gilaburu içindeki asitler sayesinde hem hastanın acı çekmeden, hem de kalıcı olarak idrar yolu ile bu taşları parçalıyıp atmasında oldukça faydalı ve kesin çözümdür.

Not: on beş litre gilaburu suyu, altı-sekiz mm arasında ki böbrek taşını yaklaşık bir hafta içinde eritebilir.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Esra özdemir dedi ki:

    Tansiyonu düşük bir insanım, gilaburunun daha da düşmesine neden olacağından korkuyorum, bunu la ilgili bilgi yok hiç, böbrek taşı düşürmekte olduğum için içiyorum, günde üç biraz büyükçe çay bardağı , 50-52 kg. olduğum için bu miktar yeterli olur diye düşündüm

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!