Gözaltı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir

cilt kırışıklıkları
Paylaş
 

Gözaltı Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Gözaltı kırışıklıkları problemi ile genel olarak yaş ilerledikçe tanışmaya başlarız. Kırışıklıklar kişilerin cilt yapılarına göre değişebilmektedir. Kimi insanlarda cilt kırışıklıkları daha hafif, kimilerinde ise çok daha belirgin hale gelebilmektedir. Ancak bu durum genel olarak kişilerin yaşam tarzıyla, beslenme alışkanlıklarıyla ve yaşadıkları stres ve sıkıntılar sonucu da şekillenmektedir.

Yaş ilerledikçe kişilerin ciltlerinde yüksek seviyede incelme ve de esnek yapısını kaybetme durumu meydana gelmektedir. Bu nedenle bu incelme olan ve de esnekliğini kaybeden ciltte haliyle kırışık meydana gelmektedir. Bu tip kırışıklıklar genellikle halk arasında mimik kırışıklığı olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda bu kırışıklıklar kadınların estetik anlamında en çok dert edindikleri problemdir.

Gözaltı kırışıklıklarının başlıca nedenleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi mimik kırışıklıkları, gözaltı kırışıklıklarının medyana gelmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Çünkü yaptığımız her mimik gözaltının katlanarak kırışmasına ve bu kırışan yerlerin cildimizde yer açmasına neden olabilmektedir. Bütün bunların yanı sıra dengesiz beslenme, düzensiz uyku, nemlendirilmeyen cilt, alkol ve de sigara tüketimi de en büyük etkenlerdendir diyebiliriz.

Yukarıda bahsedilen hataların yanı sıra, dış faktörler de cilt problemleri için son derece tehlike uyarmaktadır. Örneğin güneş ışınları gibi herhangi bir koruyucu faktör kullanmadan ya da güneş gözlüğü takmadan çıkılan güneş ışınları, da gözaltı kırışıklıkları için en büyük problemlerdendir. Bunun dışında cilde bilinçsizce uygulanan ve içeriklerini hiçbir şekilde bilmediğimiz kimyasal maddeler ve de doğal olmayan gıdalar tüketmekte aynı şekilde cildimizin erken yaşlanmasına ve gözaltı kırışıklarının daha hızlı, daha derin oluşmasındaki en büyük etkendir.

Hal böyle olunca bu tür sorunlardan yakınan birçok kişi de gözaltı kırışıklıkları için kesin çözüm yolları araştırmakta. Bizde sizlere bu makalemizde gözaltı kırışıklıkları tedavisi hakkında çeşitli bilgilendirme ve önerilerde bulunacağız.  Gözaltı problemleri için hem kalıcı hem de doğal olan yöntemler için, birçok alternatifi hem de hiç masraf yapmadan değerlendirebilirsiniz. Örneğin evde boşken uygulayabileceğiniz gözaltı kırışıklıkları için egzersizler gibi, gözaltı kırışıklıkları için maskeler gibi ve tamamıyla doğal olarak bitkisel ürünler kullanarak elde edebileceğimiz gözaltı kırışıklıkları için kremler gibi doğal yöntemlerden faydalanıp cilt bakımı uygulayarak, cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Gözaltı kırışıklıkları nasıl önlenir

Pahalı pahalı tanıdık markalara bir sürü cep yakacak şekilde paralar verene kadar, araştırıp doğanın bize sunmuş olduğu bitkisel şifa kaynaklarından sizlerde faydalanabilirsiniz ve bu sayede hem daha maliyeti az hem de sağlıklı bir şekilde cilt problemlerinizden kurtulmuş olursunuz.

Şimdi sizlere annembirmelek.com olarak kırışıklık giderici bitkisel formüllerden bahsedeceğiz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı içinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde cilt yaşlanmasını ve de kırışmasını önler. Bir çay kaşığı kadar doğal zeytinyağı alarak, parmak uçlarınızla göz çevrenize ve kırışıklara masaj yaparak uygulayın. Bekleme süremiz yarım saatti, yarım saatlik süre sonunda ılık su ile durulamamız yeterli olacaktır.

Kayısı çekirdeği yağı

İçinde barındırdığı A vitamini ile kayısı çekirdeği yağı, cilt lekelerinde çok etkili olduğu gibi aynı şekilde cilt kırışıklıkları içinde birebirdir. Parmak ucunuza çok az döktüğünüz yağ ile göz çevrenize ve kırışıklıklara düzenli olarak masaj yaparak yedirdiğiniz takdirde, zamanla göz çevrenizdeki kırışıklıkların azalarak yok olduğuna şahit olacaksınız.

Buğday yağı

Buğday yağının içinde ise bol miktarda E vitamini bulunmakta. Buğday yağı bu vitamin sayesinde, ciltteki kırışıklıklar için adeta bir savaş açmaktadır. Bu yağı göz çevrenize uygulayıp yarım saat bekletip ve süre sonunda ılık su ile temizlemeniz yeterli olacaktır.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!