Papatya Suyu İle Saç Açma

saç açma
Paylaş
 

Tamamıyla doğal ve bitkisel olan papatya suyu ile saç açma işlemi oldukça koladır. Papatya suyu ile saç açma erkeklerde de, bayanlarda da kullanılan gayet yaygın ve de sağlıklı bir yöntemdir. Bu yöntem ile yaptığınız saç bakımı sayesinde kış ayında da, yaz ayında da dilediğiniz zaman uygulayarak saç renginizi açıp daha da ışıltılı ve doğal bir renge dönmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yöntem ile saç açma aslında çok çok eski dönemlere dayanmaktadır. Hem etkili hem de gayet sağlıklı bir yöntem olduğu için günümüzde de halen birçok kişi tarafından devam ettirilmektedir. Aslında baktığımızda kimyasal içeren ürünler sağlık açısından tehdit içerdiği için, bu şekilde papatya suyu gibi doğal ve de bitkisel ürünleri seçerek hiçbir şekilde kimyasal maddeler tarafından tehdit altına alınmadan bu tür alternatifleri değerlendirebiliriz.

Papatya suyu ile saç açma, oksijen suyuna göre çok daha az saç sağlığını tehdit etmekte. Çünkü oksijen suyu saçın biyolojik yapısında olumsuz etkiler meydana getirmekte ve saçları yıpratabilmektedir.

Doğal saç açma yöntemleri arasında olan bu papatya suyunun saçlara herhangi bir yıpratma veya dökme gibi bir etkileri yoktur. Aksine papatya suyu saçların daha sağlıklı, daha parlak ve kepeksiz olmasındaki en büyük yardımcı yöntemidir.

Şimdi sizlere annembirmelek.com olarak papatya suyu nasıl kullanılır ve papatya suyu nasıl yapılır başlıklı konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Papatya suyu ile saç açma tarifi

  • İlk olarak iki su bardağı suyu güzelce kaynatalım. Daha sonra hazır poşet papatya çaylarını bu suya atıp yaklaşık olarak yirmi dakika kadar demlenmesini sağlayıp soğumaya bırakalım.
  • Bu aşamada ise ilk olarak saçlarımızı her zaman yıkadığımız şampuan ile yıkayalım. Durulama işlemini ise demleyip soğutmuş olduğumuz papatya suyu ile yapalım. Saçlarımızı durularken papatya suyunun akması için bir kovanın üzerine eğilelim çünkü bu işlemi yaparken aynı su ile 3-4 kere saçlarımızı yıkamamız gerek. Son aşamadan sonra herhangi bir işlem yapmadan saçlarımızı kurumaya bırakalım.
  • Dilerseniz kuru papatyayı aktarlardan temin edebilirsiniz. Kurutulmuş otuz gram kadar papatyayı alıp dört su bardağı su ile hazırlayıp aynı işlemi yapabilirsiniz.
  • Papatya suyu ile saçlarınız açıldıktan sonra tam olarak hangi tonu alacağından emin değilseniz eğer, bu işlemi sadece saçınızın küçük bir yerine uygulayın beğenirseniz eğer daha sonra saçınızın tamamına uygularsınız.
  • Bu kürü dediğimiz gibi marketlerde satılan hazır sallama papatya çayları ile yapacaksınız. Ayrıca bunun için dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var ki hazır aldığınız poşet çayların içeriğinde limon özü olmadığından emin olmanız gerekmekte. Bunun nedeni ise limon da asidik özellikler bulunduğu için, saçlarınızı beslemek yerine yıpratabilir. Bu yüzden mutlaka içeriğini okumanızda fayda var.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!