Permalı Saçların Bakımı

permalı saç bakımı
Paylaş
 

Perma, saçları kıvırcık olmayan fakat kıvırcık saç isteyenlerin genel olarak yaptırmış olduğu işlemdir. Permalı saçlar oldukça hoş olduğu kadar bakımı da bir o kadar zordur çünkü perma işlemi uygulanan saçlar maalesef ki kırılmaya ve yıpranmaya çok yatkın olan saçlardır. Eğer saçlarınıza perma yaptırmayı düşünüyorsanız düzenli olarak saç bakımı yapmayı da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

 

 

Permalı saçlar için bilinmesi gerekenler

Kalıcı permanın dayanıklılığı işlem uygulattığımız merkeze de bağlı diyebiliriz. Fakat şöyle de bir şey var ki gittiğimiz yer ne kadar lüks yer olursa olsun sonuç itibariyle saçımıza uygulanan kimyasal aynı kimyasal. Bu tür kimyasallar saçlarımızın giderek yıpranıp kopmasını sağlar. Şimdi sizlere perma gibi bir işlem uyguladığımızda saçlarımızın olabildiğince daha az yıpranması için bakım yöntemleri paylaşacağız sizlerle.

  • Permalı saç bakımında daha sağlıklı kalabilmesi için öncelikle nem seviyesini olabildiğince yüksek tutmamız gerekmektedir. Nem seviyesi korunan saç böylelikle eski sağlığına tekrar kavuşacaktır.
  • Eğer perma yaptıysanız her üç günde bir düzenli olarak şampuan ile saçlarınızı yıkamalısınız, aksi taktirde saçlarınız nemini kaybederek kolayca yıpranır.

Permalı saçlar için hangi ürünler kullanılmalı

Eğer permalı saç kullanıyorsanız mutlaka ama mutlaka permalı saçlara özel kremler, şampuanlar ve de özel maskeler kullanmalısınız. Bu ürünlerde nem oran seviyesi yüksek olduğu için saçınızın kolayca yıpranmasını önleyecektir. Bu ürünleri isterseniz eczanelerden, isterseniz güvendiğiniz kozmetik markalarından da temin edebilirsiniz.

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi kullanacağınız ürünleri seçerken mutlaka permalı saçlara özel şampuanlar olmalı. Şampuan çeşitleri çok fazla olduğu için özellikle içeriğinde B vitamini ve shea yağların olduğu ürünler tercih edilmeli çünkü bu sayede saçınızın ihtiyacı olan nemi kazanmış olacaksınız.

Permalı saçlar için doğal saç bakımı

  • İki yemek kaşığı kanola yağı
  • İki yemek kaşığı zeytinyağı
  • İki yemek kaşığı badem yağı

Hazırlanışı

Yağların tamamını cam bir kaseye alarak benmari usulü eritelim. Malzemelerimiz ılıdıktan sonra masaj ile saç köklerinden başlayarak tüm saça güzelce yedirelim. Bekleme süremiz bir saattir süre sonunda ılık su ile durulamamız yeterli olacaktır. Bu maskeyi üç günde bir şampuan yerine kullanmanız yeterli olacaktır.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!