Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

porselen makyaj yapımı
Paylaş
 

Porselen makyaj yüzümüzü daha kusursuz ve daha güzel gösteren bir makyajdır. Cildimize yapılan porselen makyajın en büyük özelliği, daha doğal bir görünüm vermektir. Porselen makyaj sadece düğün ve özel geceler için kullanılmaktadır, bunun dışında kullanımı tavsiye edilmez.

porselen makyaj 81- Porselen makyajın ilk aşamasında öncelikle makyajın uygulanacağı bölgeye nemlendirici sürerek cildin nemlendirilmesi gerek. Daha sonra kaliteli bir fondöten kullanılarak, cilde güzelce yedirilir. Fondöteni uygulamaktaki amaç; daha doğal ve daha pürüzsüz bir cilt elde etmek için kullanılır.

2- Porselen makyajda kullanılan renkler ten renginize göre uygulanmaktadır. Eğer ten renginiz aşırı beyaz ise, o zaman göz kapağınızın biraz yukarı kısmına beyaz far kullanabilirsiniz. Tam göz kapağınızın üst kısmına ise açık kahve tonlarında far uygulayabilirsiniz. Porselen makyajın daha hoş olabilmesi için, yanakların daha da canlı olması gerekir. Zaten adı üstünde porselen gibi bir makyaj istediğinizde, makyajınız tamamıyla kusursuz ve canlı olmalıdır.

3- Yanaklar elmacık kemiklerinden yukarı doğru allıkla renklendirilir. Allık uygulama işleminde, ten renginiz açık ise pembe tonlardaki allıklardan uygulamanız gerekir. Eğer ten renginiz esmer ise o zaman da kahve tonlarda kullanabilirsiniz. Bu makyajda renk ve tonları, makyaj yaptıran kişinin arzusu üzerine seçilir.

4- Porselen makyajda dudaklar olabildiğince naturel olmalıdır. Makyajınızda uygulanan rujun tüm gün boyunca sabit kalmasını sağlayabilmek için, dudaklara canlılık katsın diye yumuşatma işlemi uygulanır. Ruj renginiz belirlenip uygulandıktan sonra, daha kalıcı ve sabit olabilmesi için üzerine hafif pudra sürülür.


porselen makyaj5- Porselen makyajda dudaklara çerçeve çizme
işlemi için, rengini belirlediğiniz ruj ile aynı tonda olan bir dudak kalemi ile hafif çerçeve çizilir.

6- Porselen makyajda transparan pudra uygulamak için sünger ile gözeneklere tampon yaparak kapatılır.

7- Porselen makyajdaki son işlem makyajın gün boyu kusursuzca kalması için sabitleyici sprey sıkılır. Bu sabitleyici işlem için porselen makyajın en önemli noktasıdır diyebiliriz. Porselen makyajın hem çok güzel olması, hem de gün sonuna kadar sabit kalarak canlılığını koruması çok önemlidir.

Yüzlerinde aşırı sivilce ve kusurları olan kişiler için porselen makyajı

Cildinizde rahatsız olduğunuz kusurlarınız var ise bu porselen makyajın kusursuzluğu sayesinde yok denecek kadar azalacaktır. Porselen makyajdaki ürünlerin kalitesi sayesinde, cildinizde bir tabaka varmış hissini yaşamazsınız. Bu makyaj genellikle gelin adayları için kullanılmaktadır çünkü günlük yaşam için uygun olan bir makyaj değildir.

Öncesi ve sonrası resimler

 

porselen makyaj 4 porselen makyaj 9 porselen makyaj 2 porselen makyaj 3 porselen makyaj 5 porselen makyaj 6


VİDEO


Porselen Makyaj Nedir Nasıl Yapılır paylaşan: annembirmelek

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!