Saç Kepeğine Bitkisel Çözüm

saç bakımı
Paylaş
 

Saçlarınızda oluşan kepek problemi için evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz bitkisel çözümler ile düzenli bir kullanım sayesinde bu problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Kepek tedavisi için düzenli olarak saç bakımı yapılırsa eğer, kısa zaman içinde saç problemleri derdinizden kurtulabilirsiniz.

Şimdi sizlere annembirmelek.com olarak kepekten kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz.

Kepeğe Karşı Nasıl Önlem Alınır

 • Saç köklerini devamlı olarak kaşımak, hem derinin soyulmasına hem de kepek sorununun ortaya çıkmasına neden olur.
 • Saç bakımı yapmak sağlık açısından önemlidir. Mümkün olabildiğince tek bir şampuana bağlı kalmalıyız. Çünkü sürekli olarak şampuan değişimi saçların hem çok kaşınmasına hem de kepek oluşumuna yok açmaktadır.
 • Saçlarımızı eğer sıkı sıkı toplarsak, saç derimiz nefes almaz. Bu yüzden saçlarımızı sürekli olarak sıkı bir şekilde toplamamak gerekir.
 • Kullanmış olduğunuz şampuanı saçlarımız henüz uyum sağlamadan değiştirirsek eğer saçlarımız giderek sağlığını kaybedecektir.
 • Saçlarımızı yıkarken kesinlikle sıcak su ile yıkamamalıyız mutlaka ılık su ile durulamaya özen göstermeliyiz çünkü saçlarımıza kullanacağımız ılık su saç derisini sakinleştirerek kepeklerin yüzeye çıkmasını engeller sıcak su ise saç derimizdeki kepeklerin gün yüzüne çıkmasını ve saç derimizin daha çok kavlamasını sağlar.

Kepeğe Karşı Bitkisel Çözüm

 • Elma sirkesi (yarım çay bardağı)
 • Su

Hazırlanışı

Yukarıda miktarını verdiğimiz sirkeyi derin bir kabın içinde ılık su ile güzelce karıştıralım. Daha sonra banyodan çıkmadan önce saçlarımızı bu su ile güzelce yıkayalım. Düzenli olarak her banyo sonrası bu işlem uygulanırsa eğer, zamanla kepekleri önlemiş olursunuz.

Kepek İçin Badem Yağı Maskesi

 • Tuz (bir çay kaşığı)
 • Limon suyu (bir çay kaşığı)
 • Badem yağı (iki çay kaşığı)

Hazırlanışı

Bir kabın içinde miktarlarını vermiş olduğumuz malzemeleri bir araya getirip güzelce karıştıralım. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı saç diplerimize güzelce masaj yaparak uygulayalım ve yaklaşık olarak yirmi dakika boyunca bekletelim. Verilen süre dolduğunda saçlarımızı masaj yaparak ılık su ile durulayalım. Bu maskeyi düzenli olarak haftada iki kere uygularsak eğer kısa sürede saçımızdaki kepek sorunlarından kurtulmuş oluruz.

Kepek İçin Etkili Şampuanlar

Şimdi sizlere kepek için etkili şampuanlar hakkında bilgi vereceğiz.

Syoss Kepek Kontrol Şampuanı: Dünyaca bilinen bu markanın kepekler üzerine üretmiş olduğu şampuanı kullandığınızda, ciddi derecede kepeklerin azalarak yok olduğuna şahit olacaksınız. Kepekler için üretilen bu şampuanı düzenli bir şekilde kullanmanız hızlı sonuç almanız için oldukça önemli.

Dermoskin Antiseborrheic Şampuan: Bu şampuan ise kepek, pullanma, kaşıntı gibi sorunlar için birebirdir. Ayrıca bu şampuan uzmanlar tarafından özel olarak kepek için üretilmiştir, bu yüzden kepekler için oldukça etkili ve en kısa sürede etkisini göstermektedir.

Revigen Anti Stres Kepek Şampuanı: Kepek problemi bazen psikolojik olarakta oluşabiliyor, stres kaynaklı vücut kepek yaparak etkisini bu şekilde de gösterebilir. Bu tür stres kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız eğer revigen anti stres kapak şampuanını kullanarak bu problemin önüne geçebilirsiniz.

Bioderma Node Ds Cream Kepek Şampuanı: Bioderma uzmanlarında önerdiği adeta deri dostu olan bir üründür. Ayrıca bu ürün saçlarınızda oluşan kaşıntı, kepek ve egzema gibi sorunlar için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Tresan Anti Dandruff Kepeğe Karşı Şampuan: Bu marka genel olarak ürünlerinde şifalı olan bitkiler kullanmaktadır. Bu üründe ise rezene, ısırgan otu, civan perçemi ve ökseotu kullandığından dolayı kepekli saçlar için birebirdir diyebiliriz.

 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!