Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Yeşil gözlü bayanlar, diğer göz rengine sahip bayanlara nazaran göz makyajı konusunda çok daha şanslıdırlar çünkü bu renk tonunda ki göze sahip bayanların makyajı çok daha ön plandadır. Bu bayanlar eğer makyaj yapımında doğru rengi seçerlerse, gözlerini ön plana çıkararak çok daha dikkat çekerler.

Şimdi annembirmelek.com olarak, yeşil göze sahip bayanlar için uygun olacak renk tonlarını sizlerle paylaşacağız. Bu bilgilerin sizlere yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Yeşil gözlü bayanlar için far tercihleri

Mor far tonları: Yeşil gözlere sahip olan bayanların sıklıkla kullandığı far tonu, mor tonlarıdır. Mor tonlarından tutunda, bordoya kadar kullanabileceğiniz bu tonlardaki farları gönül rahatlığıyla yeşil gözlerinize uygulayabilirsiniz. Bu tonlar yeşil gözlerinizi daha ön planda tutarak daha da çekici hale getirecektir.

Yeşil far tonları: Yeşil gözlerde gönül rahatlığıyla yeşilin açığından koyusuna kadar her tonunu gözlerinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bakır ve altın far tonları: Eğer çok gösterişli, parıl parıl parlayan makyaj tonlarından hoşlanıyorsanız, ön planda tutmanız renkler kesinlikle altın ve bakır tonlarıdır. Komple makyajınızı yapıp bitirdikten sonra gözlerinizin tam ucuna hafif bakır veya altın tonlarında far sürerseniz, gözleriniz çok daha canlı ve parıltılı olacaktır.

Eyeliner ve göz kalemi uygulaması: Eğer göz renginiz yeşil ise kesinlikle siyah göz kalemi ve siyah eyeliner kullanmamalısınız. Yeşil gözlü bayanlar siyah göz kalemi yerine kahverengi veya gri tonlarında kalem kullanırsa, bakışları çok daha canlı ve çekici olacaktır. Ayrıca yeşil gözlerde siyah rimel yerine, kahverengi tonlarını seçmeliler yine.

Gümüş rengi ışıltılara dikkat: Yeşil gözlü bayanlar özel bir geceye gidecekleri zaman, kesinlikle gümüş renginde far kullanmamalılar çünkü gümüş tonları, yeşil gözleri çok sönük gösterir ve donuk bakışlara sahip olursunuz. Eğer bu tür davetlere veya çılgın partilere gidecekseniz ve daha parıltılı olmak istiyorsanız, dediğimiz gibi seçeceğiniz tonlar kesinlikle bakır veya altın olmalıdır.

Yeşil gözlere turuncu far: Yeşil gözlerde turuncu far uyumu çok hoştur ancak yazın tercih edebilirsiniz çünkü turuncu daha çok yaz rengidir.

Bordo far tonları: Bordo tonlarını yeşil gözlerinize gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Özellikle davetlerde kullanabileceğiniz en uyumlu ve en güzel renk diyebiliriz.

Yeşil gözlere kullanılmaması gereken far tonları

Yeşil gözlerinizi donuk ve itici göstermemek için kesinlikle siyah, gümüş ve mavi kullanmamalısınız.

Saç rengine göre önerilen makyajlar

Gözleriniz yeşil ise yapacağınız makyajın, saçın rengi ile uyumu oldukça önemlidir. Örneğin saçınızın rengi sarı ise pembe ve pembe tonları far saç renginizle oldukça uyumlu olur. Fakat saç renginiz siyah ise pembe far çok çekici durmaz.

Göz şekline göre uygulanacak yeşil göz makyajı

İri gözleriniz var ise: Bahsettiğimiz renklerin koyu tonlarını göz kapağınızın bittiği yere, açık tonlarını ise göz pınarı dediğimiz noktalara uygulamanız gerekmektedir.

Göz kapağınız düşük ise: Eğer bu şekilde düşük bir göz kapağınız varsa o zaman açık tonları uçlara doğru, koyu tonları ise orta kısımlara uygulamalısınız.

Gözleriniz küçük ise: Küçük yeşil gözlerde ise göz kapağına ve göz altlarına tamamıyla açık tonlar kullanmalısınız. Böylelikle gözleriniz olduğundan daha büyük görünecektir.

Yeşil gözlerde rimel

Önceki kısımlarda bahsettiğimiz gibi yeşil gözlerde rimel yani maskara kullanımı kesinlikle kahverengi olmalıdır. Ayrıca rimel uygularken iki-üç kat uygularsanız gözleriniz çok daha çekici olacaktır.

Yeşil gözlerde ruj tercihi

  • Yeşil gözlerde kullanacağınız rujların rengi, yine saç renginiz kadar önemlidir. Bu tip gözlerde bordo ve pembe tonları kullanabilirsiniz.
  • Eğer gözleriniz yeşil ise kırmızı tonlarındaki ruju sadece özel davetler için kullanmalısınız. Bu göz renginde kesinlikle kullanmamanız gereken ruj rengi ise kahverengi ve tonlarıdır.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ceren dedi ki:

    resimdeki makyaja bayıldım benimde gözlerim yeşil deniycem

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!