Yoğurt Ve Kabartma Tozu Maskesi

cilt bakımı
Paylaş
 

Kabartma tozu maskesi düzenli olarak kullanılırsa eğer cildimizdeki yağ dengesini korur. Yoğurt ve kabartma tozu maskesini aynı zamanda sivilceler ve sivilceden kaynaklı oluşan lekeler, siyah noktalar içinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere annembirmelek.com olarak evinizde yapabileceğiniz ve sivilceli ciltler içinde kullanabileceğiniz kolay maske tarifleri kategorimizden, kabartma tozunun cilde olan faydalarından ve de nasıl cilt bakımı olarak uygulanacağından bahsedeceğiz.

Kabartma tozu ve yoğurtlu cilt maskesi

  • Kabartma tozu (bir çay kaşığı)
  • Yoğurt (iki çorba kaşığı)

Hazırlanışı

Miktarlarını vermiş olduğumuz her iki malzemeyi birbirine ilave edip güzelce karıştıralım. Daha sonra hazırladığımız bu karışımı cildimize uygulayarak otuz dakika kadar bekleyelim, süre sonunda ise cildimizi peeling yapar gibi ovalayarak temizleyelim. Her uygulama sonunda cildimizi bir pamuğa maden suyu damlatarak güzelce silelim. Bu maskeyi haftada iki gün düzenli olarak kullanırsanız eğer bu maskenin cilt lekeleri üzerinde oldukça faydalı olduğuna şahit olacaksınız. Ayrıca bu maskeyi siyah noktalar içinde kullanabilirsiniz. Yine bu maskeyi sivilce problemlerinizde iltihabı dağıtmak ve de cildi sakinleştirmek için kullanabilirsiniz.

Kabartma tozunun faydaları ve kullanımı

  • Elinize az miktarda kabartma tozu alıp çok az miktarda su damlatarak cildinize güzelce uygulayın daha sonra su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.
  • Kabartma tozunun cildi yumuşatma etkisi olduğu için haftada bir gün kabartma tozuna çok az su ilave ederek hamur kıvamını almasını sağladıktan sonra cildinize ovalayarak sürerseniz, cildinizin yumuşadığını fark edeceksiniz.
  • Siyah noktalarınız için bir su bardağı saf su içine bir çay kaşığı kabartma tozu ilave ederek karıştıralım. Daha sonra buhar banyosu yapmış olduğumuz cildimizi bu karışım ile silelim. Zaman içinde siyah noktalarınızın zaman içinde yok olduğuna şahit olacaksınız.
  • Kabartma tozunu dişlerinizi beyazlatma yönteminde de kullanabilirsiniz. Bunun için 2-3 damla su, bir yemek kaşığı kabartma tozu ve beş damla hidrojen peroksid ilave edip karıştıralım. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı haftada bir kere dişlerimize sürelim ve beş dakika kadar bekletelim. Daha sonra fırçalayıp temizleyebilirsiniz.
  • Kabartma tozunun birçok şeyde kullanabildiğimiz gibi toksinlerden arınmak içinde kullanabiliriz. Banyo yapacağınız zaman küvetin içine deniz tuzu, lavanta yağı, kabartma tozu ekleyerek suyun içinde bir süre dinlenelim.
  • Kabartma tozunu şampuanınızın içine çok az miktarda karıştırıp o şeklide kullanırsanız eğer saçlarınız çok daha fazla parlayacaktır. Kabartma tozu bu şekilde saç ürünlerinde kullanıldığında, saçlarınızda kalan tortuyu yok ederek daha da canlı kalmasını sağlar.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebook’da bizi takip edin!